Przejdź do treści

O nas

Zbiory Pracownia to firma tworzona przez cztery osoby: Kasię i Michalinę, wraz z mężami Maćkiem i Krzyśkiem. Dziewczyny możecie poznać na warsztatach, podczas tworzenia dekoracji i przy codziennym doglądaniu Farmy. Chłopaki zwykle zajmują się sprawami organizacyjnymi, od koszenia trawy na farmie, po zarządzanie stroną www i kontakty z Księgową. Wszystkich nas łączy zamiłowanie do życia w stylu slow. Działamy ekologicznie, odpowiedzialnie i lokalnie.

Nasze filary

Naszą działalność można opisać trzema słowami: Ceramika, Kwiaty, Warsztaty. Te trzy dziedziny twórczości wzajemnie się przenikają, nieustannie nas inspirując.

Ceramikę tworzymy z ogromną pieczołowitością i dbałością o detale. Nasze produkty tworzymy ręcznie, więc każdy kubek lub konewka będą jedyne w swoim rodzaju. Glina to materiał naturalny, a my do jej wypału wykorzystujemy energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Kwiaty to nasza Farma. Tam, w pełni ekologicznie uprawiamy dalie, cynie, kosmosy, lwie paszcze i wiele innych gatunków. Odmiany dobieramy tak, by mogły cieszyć oczy odbiorców naszych dekoracji kwiatowych. Nie stosujemy toksycznych oprysków, a jedynie naturalne wyciągi roślinne. Nie używamy sztucznych nawozów, karmiąc nasze rośliny obornikiem z sąsiedzkiej stadniny. Oszczędzamy wodę, stosując nawadnianie kroplowe i ściółkujemy glebę, ograniczając parowanie wody. A odpady roślinne kompostujemy. W ten sposób staramy się zbliżyć do ideału gospodarowania w obiegu zamkniętym.

Warsztaty to połączenie ceramiki i kwiatów. Staramy się zarazić Uczestników naszymi pasjami. U nas nauczysz się, jak zrobić z gliny własny kubek lub ulepić doniczkę na ulubioną roślinkę. Poznasz tajniki tworzenia perfekcyjnych bukietów, wianków, dekoracji z suszków. Chętnie opowiemy też, jak udaje się nam uprawiać nasze kwiaty bez chemii, w zgodzie z naturą. Czy to warsztaty ceramiczne, czy warsztaty florystyczne, zawsze prowadzimy je w niespiesznej wiejskiej atmosferze.