Polityka zwrotów i reklamacji

Zwroty:

Akceptujemy zwroty nieużywanych produktów w ciągu 14 dni od daty wysyłki bez konieczności podawania przyczyny, jednak będzie nam miło jeśli napiszesz z czym związany jest zwrot, żebyśmy mogli usprawnić naszą pracę i następnym razem zrobić coś lepiej.

Żeby dokonać zwrotu wydrukuj i wypełnij  FORMULARZ ZWROTÓW , a następnie dołącz go do paczki ze zwracanym produktem. Przesyłkę odeślij na stacjonarny adres Pracowni:

Zbiory Pracownia Sztuki i Rzemiosła

Kolonia Ldzań 15

95-082 Dobroń

Pamiętaj, że zwrot towarów do naszego sklepu odbywa się na koszt zwracającego. Natomiast my zobowiązujemy się do zwrotu całej wartości zamówionego towaru + kosztu wysyłki poniesionego przez klienta podczas zamawiania towaru.

Jednocześnie informujemy, że niestety nie przyjmujemy zwrotów produktów spersonalizowanych i wykonywanych na specjalne zamówienie, o czym klient jest zawsze informowany podczas składania takiego zamówienia.

Pamiętaj, że nasze wyroby są wykonywane ręcznie i wszelkiego rodzaju niedoskonałości w formie wynikają z tego, że nie są wykonywane taśmowo. Stąd drobne różnice w wymiarach i kształcie, nie wpływające na sposób ani jakość użytkowania produktów, a sprawiają, że każdy egzemplarz jest wyjątkowy. Wszystkie nasze wyroby wykonujemy z taką samą starannością i dbałością o każdy szczegół.

Jeśli chodzi o to, że nie jesteś zadowolony z zakupu lub produkt wygląda inaczej niż sobie wyobrażałeś po prostu daj nam znać, na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie.

Gwarancja:

Wszystkie nasze produkty są objęte dwuletnią gwarancją, a czas na rozpatrzenie zgłoszenia reklamacyjnego od dnia otrzymania go wynosi 14 dni.

Gwarancja dotyczy uszkodzeń związanych z źle wykonanym produktem, przez które nie nadaje się do użytkowania (np dziury w tkaninie, dziury w szwach, odpryski szkliwa na wyrobach ceramicznych).

Natomiast gwarancja nie dotyczy:

a.    przebarwień na tkaninach barwionych/sznurkach barwionych, które są naturalną częścią ręcznego farbowania tkanin i nie są ich wadą

b.    nierówności/wahania wymiarów wynikających z ręcznego wykonywania przedmiotów

c.    różnic w kolorach produktów w stosunku do zdjęć prezentowanych na stronie sklepu internetowego

d.    różnice we wzorach na produktach wynikające z ręcznego wykonania zdobienia przedmiotów.

Reklamacja:

W przypadku chęci złożenia reklamacji prosimy przesłanie takiej informacji ze zdjęciem i dokładnym opisem wady na mail kontakt@zbiorypracownia.com.

Już na tej podstawie reklamacja może zostać uznana.

W innym przypadku prosimy przesłać produkt na stacjonarny adres pracowni z wypełnionym formularzem reklamacji.

Udzielona gwarancja obejmuję naprawę produktu jeśli jest to możliwe, lub jeśli nie - zwrot pieniędzy na wskazane przez klienta konto bankowe lub wymianę produktu, jeśli rodzaj produktu na to pozwala.

Reklamacje produktów uszkodzonych mechanicznie podczas przesyłki przyjmujemy w ciągu 24h od odebrania przesyłki przez klienta. W przypadku otrzymania uszkodzonej paczki lub stwierdzenia uszkodzenia produktu w paczce należy niezwłocznie wykonać zdjęcia paczki i uszkodzonego produktu, a następnie przesłać nam droga mailową z dokładnym opisem uszkodzenia na adres kontakt@zbiorypracownia.com.

Uszkodzenia mechaniczne zgłoszone w późniejszym czasie niż 24h nie będą rozstrzygane jako reklamacja uszkodzenia podczas wysyłki. Każda taka sprawa rozstrzygana jest indywidualnie i kluczowy jest jak najszybszy kontakt.

Niezależnie od problemu jaki pojawi się w użytkowaniu zbiorowych produktów  lub daty zakupu, nie wahaj się do nas napisać, zawsze oferujemy pomoc.