O nas

Zbiory to pracownia sztuki i rzemiosła. Nasze małe wielkie spełnione marzenie.

Rok temu przy kawce rozmawiałyśmy o tym jaka praca sprawiłaby, że będziemy z przyjemnością wstawać co rano. Musicie wiedzieć, że mamy tu co najmniej jedną taką, która ma ciężki rozpęd i nawet kawa jej nie przekonuje. Powstała tego popołudnia wizja, która już rok śni nam się po nocach. Kiedy myślimy o tym, co będziemy robić za 10 lat to właśnie wstawać rano, w dresach, ciepłym swetrze i klapkach iść na drugi koniec podwórka, gdzie w starych budynkach gospodarczych z czerwonej cegły, w środku z bielonymi ścianami będzie biurowa część pracowni z przeszkloną ścianą na ogród.

Tam popijając poranną kawę, będziemy szykować się do dnia pracy. Pakowanie wysyłek w jednej części, za jedną ścianą pracownia ceramiczna, a za drugą krawiecka ( to już jest!). W największym pomieszczeniu wielkie drewniane stoły do prowadzenia warsztatów.

Z tego też ostatniego pomieszczenia boczne drzwi będą prowadzić do sadu, w którym będą odbywać się popołudniowe herbatki i warsztaty na świeżym powietrzu. W zasięgu wzroku będzie kwietna łąka (która powstaje już w tym roku! YAY!), Najlepszy sensoryczny nieplac zabaw dla dzieciaków (też powstaje na dniach!), warzywnik, zewnętrzny piec do ceramiki, palenisko ogniska, pasieka uli i mała ekologiczna farma kwiatów. A za tym po horyzont, który kończy się lasem, pola zbóż. 

Widzicie to oczami wyobraźni? 

My poprawiamy sobie tym humor za każdym razem jak łapiemy doła 
Droga przed nami daleka i masa przyziemnych rzeczy czeka nas po drodze, ale mamy nadzieję, że efekt finalny będzie taki o jakim marzymy. Chcemy żeby było to miejsce, gdzie można przyjechać, oderwać się od miejskiego szumu, wyspać się w otoczeniu naturalnych tekstyliów, a rano zjeść pyszne wiejskie śniadanie na tarasie otoczonym jabłoniami i śliwkami. 
Informacje

Spotkać nas możesz osobiście na kiermaszach rękodzieła w okolicach Łodzi, a do tego na naszych mediach społecznościowych. Jeśli chcesz nas odwiedzić i zobaczyć jak w trudach dnia codziennego powstaje wyjątkowe miejsce to zapraszamy Cię na wieś - zajrzyj do zakładki kontakt. received_335527414457530_Easy-Resize-com.jpg